Kolejna odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” już w naszych bibliotekach!

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek”- projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – jest z pewnością bardzo dobrze znana. Tym razem, z myślą o naszych najmłodszych czytelnikach – przedszkolakach, przygotowano zupełnie nową Wyprawkę Czytelniczą. Znajdziecie w niej autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Nowością w tegorocznej kampanii są również Wyprawki w wersji ukraińsko – polskiej. Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z naszymi bibliotekami i literaturą.

Jak działa projekt?

Gminna Biblioteka Publiczna w Lądku znalazła się wśród 6710 bibliotek publicznych z całej Polski, zgłoszonych do projektu. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę w Lądku lub Ciążeniu otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę i wziąć udział w projekcie?

– dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego,

– wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę,

– gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie!

Serdecznie zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lądku (ul. Pyzderska 20, tel. 505 191 967) oraz do Filii w Ciążeniu (ul. Wolności 42, tel. 505 191 990) po odbiór Wyprawek i Kart Małego Czytelnika dzieci w wieku przedszkolnym z terenu naszej gminy!

X
Skip to content