UWAGA KONKURS!

W uznaniu zasług Aleksandra Fredry dla polskiej kultury, w 230. rocznicę jego śmierci, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.

Aleksander Fredro to twórca oryginalnej polskiej komedii. Napisał kilkadziesiąt utworów scenicznych, które szybko trafiały na sceny teatrów. Jednym z najbardziej znanych dzieł Fredry są „Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca” oraz „Zemsta” – jeden z kanonów polskiej literatury.

Aleksander Fredro znany jest także jako twórca bajek, m.in. bajek i wierszy dla dzieci. Najbardziej znane to „Małpa w kąpieli”, „Paweł i Gaweł”, „Osiołkowi w żłoby dano”, „Koguty” czy chociażby „Bajka o sowie”.

Mając powyższe na uwadze, Gminna Biblioteka Publiczna w Lądku wraz z ciążeńską filią, zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III, z terenu naszej gminy, konkurs literacko – plastyczny W ŚWIECIE BAJEK I WIERSZY ALEKSANDRA FREDRY.

Zachęcamy do przypomnienia treści wierszy i bajek oraz do wykonania ilustracji do wybranego utworu – dla laureatów przewidziano ciekawe nagrody!

ZGODA-NA-PRZETWARZANIE-DANYCH-OSOBOWYCH.Pobierz
X
Skip to content