GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W LĄDKU OTRZYMAŁA DOFINANSOWANIE NA ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

Z radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Lądku otrzymała dofinansowanie w wysokości 14 500 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobookow – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”.

Operatorem Priorytetu „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025” – edycja 2023 jest Biblioteka Narodowa. Zadanie dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Program został uchwalony przez Radę Ministrów a jego celem jest między innymi wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów. Grupą odbiorców docelowych są czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych – udział w programie gwarantuje nam zakup nowości wydawniczych dla mieszkańców gminy Lądek zwiększony o kwotę dofinansowania (całość zadania to kwota 30 000 zł z wkładem własnym 14 500 zł).

X
Skip to content