UWAGA! UWAGA!

28 września br. o godzinie 9.00 w Sali OSP w Lądku odbędzie się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke.

Grzegorz Kasdepke – z wykształcenia dziennikarz – znany jest głównie jako autor bestselerowych książek dla dzieci. Pod jego piórem powstali tacy bohaterowie jak Detektyw Pozytywka, Kuba i Buba czy Kacper i jego tata. Jego twórczość doceniana jest nie tylko przez dzieci i rodziców, ale także przez pedagogów i autorów podręczników.

Jest laureatem wielu nagród, spośród których najważniejszymi są Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (2002) oraz dwukrotna Nagroda Edukacja XXI (2003 i 2004). W 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiech, natomiast w 2021 roku Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała Detektywa Pozytywkę za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia.

Dwie książki jego autorstwa  – wspomniany wcześniej „Detektyw Pozytywka” oraz „W moim brzuszku mieszka jakieś zwierzątko” – zostały wpisane na światową listę White Ravens, natomiast książka „Horror, czyli skąd się biorą dzieci” znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych.

Oprócz tego jest ambasadorem promującej czytelnictwo Fundacji ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz ekologicznej Fundacji „Nasza Ziemia”.

Serdecznie zapraszamy dzieci z opiekunami z terenu naszej gminy.

X
Skip to content