OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KSIĄŻKI 2024 W CIĄŻEŃSKIEJ BIBLIOTECE

2 kwietnia każdego roku przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, ustanowiony przez IBBY – Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych. 

W tym roku gospodarzem święta książki dla dzieci została Japońska Sekcja IBBY. „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”- tak brzmiało jego tegoroczne hasło.

Dzień Książki dla Dzieci był okazją do spotkania z dziećmi z grupy MOTYLKI i JEŻYKI z ciążeńskiego przedszkola. Przemierzaliśmy morza na skrzydłach wyobraźni, zgłębiając tajemnice dziecięcej literatury dostępnej na bibliotecznych półkach. Wspólnie odkryliśmy przygodę Fenka i jego przyjaciół („Przygody Fenka. Biblioteka. Miejsca” – M. Gruca, E. Zontek), który podobnie jak przedszkolaki goszczące w bibliotece odwiedził to wyjątkowe miejsce, zapoznając się z jej wnętrzem i zasadami funkcjonowania. Nie zabrakło przydatnych wskazówek w jaki sposób obchodzić się z książkami, aby zostały z nami jak najdłużej i w jak najlepszej kondycji.

Dzieci opowiadały także o bohaterach ostatnio przeczytanych książek. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że przedszkolaki same mogą stworzyć bohatera swojej wyobraźni, który będzie przemierzał morza i będzie miał równie fascynujące przygody, jak te opisane w znanych i lubianych książkach.

To podsumowanie stało się inspiracją do ogłoszenia konkursu plastycznego pt. „Mój książkowy bohater”.

GRUPA MOTYLKI

GRUPA JEŻYKI

X
Skip to content